Żeby przeglądać stronę Góry-Sowie.pl musisz włączyć w swojej przeglądarce obsługę JavaScript!

Przepraszamy za utrudnienia!
Gory-Sowie.pl - Książki, przewodniki, mapy
 
« powrót


RIESE - Przewodnik Dariusza Kwietnia

Przewodnik | 26 kwiecień 2018 | ilość wyświetleń: 2120

To nie jest typowy przewodnik. Zawartych tu informacji nie można traktować jako faktów historycznych. Publikacja ta może jedynie być postrzegana jako opis miejsc i zbiór zasłyszanych opowieści oraz legend związanych z Riese.

RIESE - Przewodnik Dariusza Kwietnia
Informacje

autor
Dariusz Kwiecień
rok wydania
2014
liczba stron
120
Nasza ocena

Pan Dariusz Kwiecień to osobowość kontrowersyjna. Na swoim kanale YouTube oraz podczas prowadzonych prelekcji i spotkań w terenie przedstawia szereg tajemniczych historii i hipotez związanych z Riese. Od tych najbardziej niewyobrażalnych jak ingerencje obcych cywilizacji, przez nazistowski okultyzm aż po tajne hitlerowskie badania nad stworzeniem super-żołnierzy. I to wszystko w Górach Sowich.

Publikacja stanowi przewodnik po najbardziej tajemniczych, zdaniem autora, a do końca niezbadanych zakamarkach Gór Sowich związanych z budową kompleksu Riese. Autor, który urodził się i przez długie lata mieszkał w Głuszycy zna góry doskonale i daje się to odczuć podczas lektury. W książce sporo miejsca poświęcono opisom miejsc zupełnie nieznanych - nawet takich jak zarośnięte hałdy czy koryta strumieni, które jednak wg autora kryją w sobie rozmaite tajemnice.

Ciekawym elementem publikacji jest zbiór wspomnień naocznych świadków budowy Riese oraz świadków różnych tajemniczych zdarzeń, które miały tu miejsce już po wojnie.

Prawda jednak miesza się tu z fikcją i sensacją i ciężko jest jednoznacznie odróżnić fakty od fantazji autora.

Jeśli jednak już na samym wstępie przyjmiemy odpowiedni dystans i potraktujemy lekturę z lekkim przymrużeniem oka to dla pasjonatów tajemnic Riese, poszukiwaczy i eksploratorów może ona dostarczyć inspiracji do kolejnej wyprawy w teren.

Cytat z książki: "My damy Wam tylko materiał do przemyślenia. To czego nie zobaczy jedna para oczu, zobaczy któraś z tysięcy innych. Może dzięki temu tajemnica Riese ujrzy światło dzienne?"

Książka jest ilustrowana czarno-białymi zdjęciami i kilkoma mapami.

« powrót

Dziękujemy :)
Twój komentarz został dodany.
antykwiecień   |  pinokioriese@gmail.com
5 miesiące temu

Skandalem jest przypominanie o kimś komu udowodniono absolutne oszołomstwo i stuprocentowe wymysły nigdzie nie potwierdzone i wyssane z chorej wyobraźni. Kwiecień swe opowieści tworzy wchorej głowie i nie ma na to żadnych świadków. Oni nie istnieją. Wstyd, że tu się przypomina tak nikczemne indywiduum, którego łajdactwa opisane są na tej stronie: www.minds.com/klamstwakwietnia


Antracyt   |  
5 miesiące temu

To takie pierdoły spod budki z piwem zasłyszane, nikt poważny tego nie kupi.


Gajowy   |  
5 miesiące temu

Pijak z umysłem niedorozwiniętego dziecka od dzieciaka straszony wilkołakami. Koledzy go w dzieciństwie wrzucili do zalanego szybu gdzie przesiedział w lodowatej wodzie całą noc. Dostał hipotermii i mu się na mózg od tego rzuciło. Jak tracił przytomność z zimna to miał majaki. Widział łeb wilkołaka co mu do tego szybu zajrzał mówiąc ludzkim głosem. Od tej pory Kwiecień uważa się za wybrańca do spełnienia misji ujawnienia prawdy o Riese. Oczywiście prawdy urojonej. Facet miesza ćwierć prawdy z fantazjami. Niedouczony niespełniony odkrywca chciał zabłysnąć wiedzą otrzymaną od sił wyższych a nawet od kamieni. Skompromitowany bezowocnymi poszukiwaniami poprzez łażenie po krzakach. Ośmieszony zachowaniem po pijaku i zadawaniem się z patolnią. Zwykły głupek z ograniczonym zasobem słów bez żadnej podstawowej akademickiej wiedzy. Nigdzie nie ma dobrego zdania. Ludzie się z niego śmieją a ci co go znali kiedyś osobiście unikają jak ognia bo ściąga na nich kłopoty i wstyd.


góry-sowie.pl   |  
5 miesiące temu

Niestety byliśmy zmuszeni usunąć większość skrajnie obraźliwych komentarzy. Proszę powstrzymać się od wyzwisk i oskarżeń, a swoje opinie przedstawiać w kulturalny sposób.


Marysia   |  
5 miesiące temu

Byłam na wycieczce w sztolniach walimskich. Ktoś w grupie zapytał przewodnika o tajne laboratoria gdzie podobno niemcy dokonywali eksperymentów genetycznych. Ludzie milczeli do póki pan co o to zapytał nie wypowiedział, że o tym opowiadał Dariusz Kwiecień. W tym momencie połowa kilkunastoosobowej grupy parsknęła gromkim śmiechem. U reszty na twarzach malował się uśmiech politowania. Przewodnik z trudem powstrzymywał się od śmiechu. Określił te bajki Dariusza Kwietnia jako element miejscowego folkloru.


WilkOłaK   |  
5 miesiące temu

A ja słyszałem jak pod sklepem ojciec straszył dzieciaka, że jak będzie niegrzeczny to zawoła Kwietnia. Kwiecień zmienia się o północy w wilkołaka i cię zje. Powiedział tata i dzieciak ucichł jak zaklęty :)


KałOkWiK   |  
5 miesiące temu

Na wycieczkach to ci co idą na końcu straszą ryczeniem i wyciem tych co idą z przodu udając wilkołaki.
Czasem ktoś zakwiczy kwiiiiiii i wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Śmiech.AKTUALNA POGODA
10 °C
6 °C
Pochmurno, przelotne opady deszczu
>> Prognoza 4-dniowa <<
AKTUALNY KOMUNIKAT GOPR
Warunki w Górach Sowich 22.09.2018r. -   Szlaki turystyczne i rowerowe dobre, silny wiatr.   Uwaga: z powodu nie przekazania środków finansowych przez PNGS zgodnie z Ustawą z dnia 18 sierpnia 2011r. Dz.U. Nr 208 poz. 1241 art.17 ust. 4 nie została uruchomiona St. Rat. w Karłowie zgłoszenia o wypadkach pod nr alarmowy 9
Partnerzy: