Żeby przeglądać stronę Góry-Sowie.pl musisz włączyć w swojej przeglądarce obsługę JavaScript!

Przepraszamy za utrudnienia!
Gory-Sowie.pl - Książki, przewodniki, mapy
Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /zaczyt_pogody.php on line 86

Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /zaczyt_pogody.php on line 86

Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /zaczyt_pogody.php on line 86

Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /zaczyt_pogody.php on line 86
 
« powrót


RIESE - Przewodnik Dariusza Kwietnia

Przewodnik | 26 kwiecień 2018 | ilość wyświetleń: 12977

To nie jest typowy przewodnik. Zawartych tu informacji nie można traktować jako faktów historycznych. Publikacja ta może jedynie być postrzegana jako opis miejsc i zbiór zasłyszanych opowieści oraz legend związanych z Riese.

RIESE - Przewodnik Dariusza Kwietnia
Informacje

autor
Dariusz Kwiecień
rok wydania
2014
liczba stron
120
Nasza ocena

Pan Dariusz Kwiecień to osobowość kontrowersyjna. Na swoim kanale YouTube oraz podczas prowadzonych prelekcji i spotkań w terenie przedstawia szereg tajemniczych historii i hipotez związanych z Riese. Od tych najbardziej niewyobrażalnych jak ingerencje obcych cywilizacji, przez nazistowski okultyzm aż po tajne hitlerowskie badania nad stworzeniem super-żołnierzy. I to wszystko w Górach Sowich.

Publikacja stanowi przewodnik po najbardziej tajemniczych, zdaniem autora, a do końca niezbadanych zakamarkach Gór Sowich związanych z budową kompleksu Riese. Autor, który urodził się i przez długie lata mieszkał w Głuszycy zna góry doskonale i daje się to odczuć podczas lektury. W książce sporo miejsca poświęcono opisom miejsc zupełnie nieznanych - nawet takich jak zarośnięte hałdy czy koryta strumieni, które jednak wg autora kryją w sobie rozmaite tajemnice.

Ciekawym elementem publikacji jest zbiór wspomnień naocznych świadków budowy Riese oraz świadków różnych tajemniczych zdarzeń, które miały tu miejsce już po wojnie.

Prawda jednak miesza się tu z fikcją i sensacją i ciężko jest jednoznacznie odróżnić fakty od fantazji autora.

Jeśli jednak już na samym wstępie przyjmiemy odpowiedni dystans i potraktujemy lekturę z lekkim przymrużeniem oka to dla pasjonatów tajemnic Riese, poszukiwaczy i eksploratorów może ona dostarczyć inspiracji do kolejnej wyprawy w teren.

Cytat z książki: "My damy Wam tylko materiał do przemyślenia. To czego nie zobaczy jedna para oczu, zobaczy któraś z tysięcy innych. Może dzięki temu tajemnica Riese ujrzy światło dzienne?"

Książka jest ilustrowana czarno-białymi zdjęciami i kilkoma mapami.

« powrót

Dziękujemy :)
Twój komentarz został dodany.
antykwiecień   |  pinokioriese@gmail.com
4 lata temu

Skandalem jest przypominanie o kimś komu udowodniono absolutne oszołomstwo i stuprocentowe wymysły nigdzie nie potwierdzone i wyssane z chorej wyobraźni. Kwiecień swe opowieści tworzy wchorej głowie i nie ma na to żadnych świadków. Oni nie istnieją. Wstyd, że tu się przypomina tak nikczemne indywiduum, którego łajdactwa opisane są na tej stronie: www.minds.com/klamstwakwietnia


Antracyt   |  
4 lata temu

To takie pierdoły spod budki z piwem zasłyszane, nikt poważny tego nie kupi.


Gajowy   |  
4 lata temu

Pijak z umysłem niedorozwiniętego dziecka od dzieciaka straszony wilkołakami. Koledzy go w dzieciństwie wrzucili do zalanego szybu gdzie przesiedział w lodowatej wodzie całą noc. Dostał hipotermii i mu się na mózg od tego rzuciło. Jak tracił przytomność z zimna to miał majaki. Widział łeb wilkołaka co mu do tego szybu zajrzał mówiąc ludzkim głosem. Od tej pory Kwiecień uważa się za wybrańca do spełnienia misji ujawnienia prawdy o Riese. Oczywiście prawdy urojonej. Facet miesza ćwierć prawdy z fantazjami. Niedouczony niespełniony odkrywca chciał zabłysnąć wiedzą otrzymaną od sił wyższych a nawet od kamieni. Skompromitowany bezowocnymi poszukiwaniami poprzez łażenie po krzakach. Ośmieszony zachowaniem po pijaku i zadawaniem się z patolnią. Zwykły głupek z ograniczonym zasobem słów bez żadnej podstawowej akademickiej wiedzy. Nigdzie nie ma dobrego zdania. Ludzie się z niego śmieją a ci co go znali kiedyś osobiście unikają jak ognia bo ściąga na nich kłopoty i wstyd.


góry-sowie.pl   |  
4 lata temu

Niestety byliśmy zmuszeni usunąć większość skrajnie obraźliwych komentarzy. Proszę powstrzymać się od wyzwisk i oskarżeń, a swoje opinie przedstawiać w kulturalny sposób.


Marysia   |  
4 lata temu

Byłam na wycieczce w sztolniach walimskich. Ktoś w grupie zapytał przewodnika o tajne laboratoria gdzie podobno niemcy dokonywali eksperymentów genetycznych. Ludzie milczeli do póki pan co o to zapytał nie wypowiedział, że o tym opowiadał Dariusz Kwiecień. W tym momencie połowa kilkunastoosobowej grupy parsknęła gromkim śmiechem. U reszty na twarzach malował się uśmiech politowania. Przewodnik z trudem powstrzymywał się od śmiechu. Określił te bajki Dariusza Kwietnia jako element miejscowego folkloru.


WilkOłaK   |  
4 lata temu

A ja słyszałem jak pod sklepem ojciec straszył dzieciaka, że jak będzie niegrzeczny to zawoła Kwietnia. Kwiecień zmienia się o północy w wilkołaka i cię zje. Powiedział tata i dzieciak ucichł jak zaklęty :)


KałOkWiK   |  
4 lata temu

Na wycieczkach to ci co idą na końcu straszą ryczeniem i wyciem tych co idą z przodu udając wilkołaki.
Czasem ktoś zakwiczy kwiiiiiii i wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Śmiech.


hołubosz   |  
4 lata temu

Co by nie mówić i nie pisać na pewno zna góry, a książka wzbogacona o dokładne opisy miejsc leśnych to ciekawa sprawa. Fantazje można rozróżnić


Andrzej M   |  jankers11@o2.pl
4 lata temu

Bardzo dobra ksiązka. Polecam wszystkim, których interesuje coś więcej niż tradycyjna historia.


GW   |  
4 lata temu

Myślę, że Pan Dariusz ma mocno rozbudowaną wyobraźnię. Nie znam go osobiście, ale widziałem kilka jego wystąpień w internecie. Oczywiście jest tam sporo, delikatnie mówiąc, nieścisłości. Ale też, muszę stwierdzić, że prezentowane przez niego materiały, posiadają sporo cennych informacji, może niewłaściwie dla wielu, przedstawionych. Myślę, że działalność Pana Dariusza ma jednak jakiś sens. Reszty nie znam, więc nie komentuję. Pozdrawiam wszystkich


aw   |  
4 lata temu

Wielka fala hejtu w kierunku Dariusz Kwietnia daje mu fajną reklamę. Facet ma odwagę ale żyjemy z ciemną masą wokół...


Brax   |  
4 lata temu

Z Leppera też się śmiano i robiono wariata, a po jego zagadkowej śmierci okazało się, że miał facet racjęAKTUALNA POGODA
°C
°C
>> Prognoza 4-dniowa <<
AKTUALNY KOMUNIKAT GOPR

Partnerzy: