Żeby przeglądać stronę Góry-Sowie.pl musisz włączyć w swojej przeglądarce obsługę JavaScript!

Przepraszamy za utrudnienia!
Gory-Sowie.pl - Książki, przewodniki, mapy
 
« powrót


Książka. Schroniska górskie na dawnych pocztówkach i zdjęciach.

Książka | 20 marzec 2018 | ilość wyświetleń: 217

Na palcach jednej ręki można dzisiaj policzyć schroniska turystyczne działające w Górach Sowich. Nie zawsze tak było, o czym możemy się przekonać sięgając po książkę Tomasza Przerwy i Jacka Grużlewskiego.

Schroniska górskie na dawnych pocztówkach i zdjęciach
Informacje

Autorzy
T. Przerwa i J. Grużlewski
Rok wydania
2015
Ilość stron
151
Nasza ocena

Ta niezwykła książka, zabiera czytelnika w podróż po przedwojennych Górach Sowich pokazując jak kiedyś wyglądał ruch turystyczny na tych terenach. Album zawiera wyczerpujące opisy 40 istniejących przed wojną w Górach Sowich schronisk turystycznych, z których zdecydowana większość już nie funkcjonuje. Poznając historię poszczególnych obiektów poznajemy również losy związanych z nimi ludzi. Dowiadujemy się w jakich warunkach mieszkali przebywający w nich goście, co mogli w danym schronisku zjeść a nawet ile to kosztowało. Autorom udało się zebrać dużą ilość rzetelnych faktów, ale też wiele ciekawostek i barwnych historii. Jednak to co przyciąga najbardziej do tego wydawnictwa to ogromna ilość (prawie 300!) wydrukowanych w doskonałej jakości starych zdjęć i pocztówek prezentujących opisywane obiekty. Na wielu z nich widoczne są również wnętrza schronisk i życie przebywających w nich turystów. Można oglądać je wielokrotnie i za każdym razem odnajdywać nowe interesujące szczegóły.

Pomocną rzeczą są umieszczone na wewnętrznych stronach okładek przedwojenne mapy, na których zaznaczono wszystkie schroniska.

Dużym plusem jest również jakość wydania albumu. Twarda oprawa i szyte strony wysokiej jakości kredowego papieru sprawiają doskonałe wrażenie i tym przyjemniej sięga się po tą lekturę.

Podsumowując, to książka, która zasługuje na szczególną uwagę - zdecydowanie powinien ją mieć na swojej półce każdy miłośnik Gór Sowich.

« powrót

Dziękujemy :)
Twój komentarz został dodany.

AKTUALNA POGODA
10 °C
6 °C
Pochmurno, przelotne opady deszczu
>> Prognoza 4-dniowa <<
AKTUALNY KOMUNIKAT GOPR
Warunki w Górach Sowich 22.09.2018r. -   Szlaki turystyczne i rowerowe dobre, silny wiatr.   Uwaga: z powodu nie przekazania środków finansowych przez PNGS zgodnie z Ustawą z dnia 18 sierpnia 2011r. Dz.U. Nr 208 poz. 1241 art.17 ust. 4 nie została uruchomiona St. Rat. w Karłowie zgłoszenia o wypadkach pod nr alarmowy 9
Partnerzy: